Projects

2020 CUSUR CALENDAR
 
Upcoming Events 2020
US-UA Security Dialogue XI
Washington, DC
March 5, 2020 
 
US-UA BNS (Forum XII)
New York City
April 30, 2020
 
US-UA WG Yearly Summit VIII
New York City [Webcasting]
June 17-18, 2020

US-UA Energy Dialogue SE
Washington DC [Webcasting]
June 29, 2020 
 
UA HES Special Event:
Ukrainians in 1945/75th 
Year Retrospective 
Ukrainian Institute of America
September 26, 2020 
 
UA QUEST RT XXI
Washington, DC [Webcasting]
October 21-22, 2020 
 
UA HES VII:
PL-LT-UA Relations
Chicago, IL 
November 14, 2020 
 
 

 

Read more...
 
CUSUR 2016 - Project I
US-UA “Working Group” Initiative

The US-Ukraine “Working Group” Initiative was launched in 2007 in order to secure an array of experts in "areas of interest” for CUSUR and its various forums/proceedings; at the same time, it was hoped that the ‘experts’ might agree to write a series of ‘occasional papers’ to identify “major issues” impacting on US-Ukrainian relations.
Read more...
 
CUSUR 2017 - Project II
Publication Efforts

Recognizing the urgent need to set up proper channels for the maximum circulation of the information/analysis CUSUR possessed or had at its disposal, the Center long focused on having ‘a publication presence’ of some form or another.
Read more...
 
CUSUR 2019 - Project III
DC Occasional Briefings Series

CUSUR did not turn its attention to having a DC presence until summer 2012. Borrowing space when the need arose (particularly for various forum steering committees meetings) from the American Foreign Policy Council, its longest abiding partner, seemed to suffice; an Acela ride from the Center’s NY office did the rest. If there was a concern, it was to open an office in Kyiv.
Read more...
 
Conference devoted to Ukraine concludes in Washington
Source: VOA News

Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood Roundtable V
"Ukraine's Transition to a Stable Democratic Polity"

У Вашингтонi завершилася конференцiя, присвячена українськiй проблематицi

Зореслав Байдюк

15/09/2004

Вашингтон 14 вересня.Сьогоднi в американськiй столицi закінчилась п’ята щорічна конференція «Україна на шляху до зрілої національної державності». Цей круглий стіл присвячений проблемам демократії в Україні. У заключний день конференції в її роботі взяв участь сенатор республіканець Джон МакКейн та кілька інших впливових американських політиків та дипломатів. Сенатор Джон МакКейн вважається одним з найпопулярніших та найвпливовіших постатей в рядах Республіканської партії і американській політиці. Сенатор нещодавно відвідав Україну і залишив Київ із сумнівом щодо її демократичного курсу та проведення чесних та вільних президентських виборів у жовтні цього року. На його думку, багато вашингтонських політиків забули про надзвичайну важливість України як для регіону її розташування, так і для Сполучених Штатів і світу загалом. Цю тезу сенатор повторив двічі, чим викликав оплески присутніх.

«Я боюсь, що останніми роками Сполучені Штати та Європа не повністю усвідомлювали критичну роль України і в результаті бажання українців побачити себе на Заході похитнулось, сказав американський законодавець».

НАТО та європейські структури з багатьох причин дистанціюються від України, чим підштовхують її в орбіту Росії, вважає сенатор МакКейн. На його думку, якщо діючий уряд України, виконає свої обіцянки і проведе вибори чесно і вільно, світова громадськість повинна відповідно відреагувати і відкрити можливість для Києва вступити до таких структур як НАТО та Європейський Союз. Однак демократичні процеси в Україні, зазначив Джон МакКейн, залишаються під знаком запитання. Якщо нинішні анти-демократичні тенденції продовжуватимуться, стосунки України із Заходом та демократичними країнами світу постраждають великою мірою, висловив побоювання сенатор МакКейн.

Інший учасник конференції колишній посол США при ООН - демократ Річард Голбрук - підтримав сенатора у питанні вступу України до міжнародних структур. У разі перемоги на цьогорічних президентських виборах у США претендента від демократів Джона Керрi вважається, що саме Голбрук стане в новій адмінінстрації державним секретарем, тобто людиною, яка формує зовнішню політику Сполучених Штатів. Пан Голбрук вже не вперше висловив свій прогноз стосовно вступу України до НАТО. На його думку, у разі бажання, Київ може приєднатися до альянсу вже за кілька років, недивлячись на опозицію деяких країн, і зокрема Росії:

«Сполучені Штати повинні забезпечити аби західні країни, з якихось дивних причин, більше не думали, що все, що роблять українці може бути поставлено під сумнів, вирішено або загальмовано в Москві».

Однак, зазначив Голбрук, перед вирішенням майбутнього напрямку розвитку України, вона повинна провести чесні вибори. Дипломат охарактеризував українськкі вибори другими, після американських, найбільш важливими виборами у світі цього року.

Не залишилася поза увагою учасників конференції взаємопов’язаність чесних виборів із свободою слова та преси. Цю тему обговорювали кілька разів, і її торкався левде не кожний із промовців. Показовим у цьому плані був виступ конгресмена-республіканця із штату Нью-Джерсі Крiса Смiта:

«Вибори, мабуть тому, що є лише один чіткій вибір між діючим прем’єр-міністром Вiктором Януковичем та лідером блоку Наша Україна Вiктором Ющенком, схоже лякають людей, які сьогодні при владі. Складається враження, що правлячий режим вирішив у безпрецедентних масштабах втрутитись у процес висвітлення виборів, ймовірно із сподіванням, що таке втручання забезпечить йому перемогу на виборах».

Американські політикі підкреслили, що Сполучені Штати не підтримують жодного кандидата, оскільки вважають це внутрішньою справою України. Як зазначив сенатор Джон МакКейн, якщо повторяться порушення виборчого законодавства, зафіксовані під час виборів мера Мукачевого, Вашингтон повинен гостро відреагувати, однак, підкреслив, що він не може втручатися у справи суверенної держави:

«Якщо ці порушення будуть продовжуватись, президент Сполучених Штатів та високопосадовці повинні бути більш критичними у цьому питанні і можливо ми б могли наробити більше розголосу в пресі. Однак, як ми вже повторювали, США не можуть диктувати, як повинні проводитися вибори в тій чи іншій країні. Ми можемо лише закликати, сподіватися і вказувати на наслідки, але ми не можемо диктувати».

Сенатор республіканець Джон МакКейн скористався нагодою і подякував українським солдатам-членам українського контингенту в Іраку за їх участь в очолюваній США коаліції.

Конференцію закінчили офіційні промови послів США в Україні Джон Гербст, та України в США Михайло Резнiк.

 

Past Highlight Events

RT XVII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XVII: Ukraine & Religious Freedom, held in Washington, DC on Oct. 27, 2016
 
UA HES SE: UA 25th B-Day
Highlights from UA HES Special Event: 'Commemorating the 25th Anniversary of the Modern Ukrainian State', held at the NY Princeton Club on Sept. 17, 2016
 
US-UA WG YS IV Highlights
Highlights from US-UA WG Yearly Summit IV: Providing Ukraine with an Annual Report Card, held at the University Club in Washington, DC on June 16, 2016
 
US-UA SD VII Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue VII held on February 25, 2016 in Washington DC
 
UA HES SE: WW2 Legacy
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: 'Contested Ground': The Legacy of WW2 in Eastern Europe, held in Edmonton on October 23-24, 2015
 
Holodomor SE Highlights
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: Taking Measure of the Holodomor, held at the Princeton Club of NY on November 5-6, 2013
 
US-UA SD III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue III held on May 19, 2012 in Chicago, IL

  • Former UA Foreign Minister Volodymyr Ohryzko's keynote
 
UEAF Forum VI Highlights
Highlights from UEAF Forum VI, held in Ottawa, Canada on March 7-8, 2012
 
RT XII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XII: PL-UA & TR-UA, held in Washington, DC on Oct 19–20, 2011
 
US-UA ED III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Energy Dialogue III, held in Washington DC
on April 15-16, 2008
 
© 2020 CUSUR—Center for US Ukrainian Relations