Projects

2020 CUSUR CALENDAR
 
Upcoming Events 2020
US-UA Security Dialogue XI
Washington, DC
March 5, 2020 
 
US-UA BNS (Forum XII)
New York City
April 30, 2020
 
US-UA WG Yearly Summit VIII
New York City [Webcasting]
June 17-18, 2020

US-UA Energy Dialogue SE
Washington DC [Webcasting]
June 29, 2020 
 
UA HES Special Event:
Ukrainians in 1945/75th 
Year Retrospective 
Ukrainian Institute of America
September 26, 2020 
 
UA QUEST RT XXI
Washington, DC
October 22, 2020
 
UA HES VII:
PL-LT-UA Relations
Chicago, IL 
November 14, 2020 
 
 

 

Read more...
 
CUSUR 2016 - Project I
US-UA “Working Group” Initiative

The US-Ukraine “Working Group” Initiative was launched in 2007 in order to secure an array of experts in "areas of interest” for CUSUR and its various forums/proceedings; at the same time, it was hoped that the ‘experts’ might agree to write a series of ‘occasional papers’ to identify “major issues” impacting on US-Ukrainian relations.
Read more...
 
CUSUR 2017 - Project II
Publication Efforts

Recognizing the urgent need to set up proper channels for the maximum circulation of the information/analysis CUSUR possessed or had at its disposal, the Center long focused on having ‘a publication presence’ of some form or another.
Read more...
 
CUSUR 2019 - Project III
DC Occasional Briefings Series

CUSUR did not turn its attention to having a DC presence until summer 2012. Borrowing space when the need arose (particularly for various forum steering committees meetings) from the American Foreign Policy Council, its longest abiding partner, seemed to suffice; an Acela ride from the Center’s NY office did the rest. If there was a concern, it was to open an office in Kyiv.
Read more...
 
Program—UEAF Affiliate Event/Warsaw 2012

UEAF Affiliate Event/Warsaw 2012

VIII польсько-німецько-український форум
„Україна після парламентських виборів 2012 року”

6-7 грудня 2012
ВаршаваПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

Робоча версія (проект) - остаточна програма та учасники дискусії можуть бути змінені, щоб допасувати Форум до актуальної політичної та економічної ситуації в Україні в грудні 2012 рокуДень 1
6 грудня 2012, четвер


12:00 – Вітальний обід (для іноземних учасників)


13:00 - Відкриття конференції:

 • Ян Пекло, Фундація ПАУСІ
 • та представники партнерів і донорів

13.10 - 13.30 - Вітальне слово:

 • Радослав Сікорський, Міністр закордонних справ Республіки Польща

13.30 - Спеціальний гість:

 • Євгенія Тимошенко (підтвердження очікується)

13:50 - Секція I: Українська політична сцена після парламентських виборів 2012 року,

Модератор:

 • Стефані Шіфер, "Європейський обмін", Берлін.

Експерти:

 • Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва,
 • Павел Коваль, депутат Європейського парламенту (Польща Найважливіша PJN),
 • Майкл Ґахлер, депутат Європарламенту (ХДС) / Віталій Кличко, лідер і засновник партії «Удар»;
 • Карл Георг Вельман (ХДС).

Ключове питання, пов'язане з майбутніми парламентськими виборами в Україні, стосується сумлінності , в т.ч. враховуючи можливі зловживання під час їх підготовки і проведення.

Проблемою, яка може спотворити суть виборів у очах західного світу, стала справа колишнього двічі прем'єр-міністра країни - Юлії Тимошенко і колишнього глави МВС України - Юрія Луценка та низки інших діячів опозиції, яким унеможливили участь у виборах, кинувши їх за грати. Процес над Юлією Тимошенко, в якому прокурор поводився як суддя, а суддя як прокурор, остаточно розвіяв сподівання ЄС, що Янукович буде підтримувати в своїй країні рішення, які спираються на демократичні цінності.

На результати виборів значний вплив мають також свобода, з якою опозиційні партії можуть проводити виборчу кампанію, і рівність доступу до засобів масової інформації, в значній мірі контрольованих приватними особами та організаціями, пов'язаними з теперішньою владою. Іншим питанням, що може обмежити прозорість парламентських виборів, буде позиція журналістів і достовірність при створенні публіцистичних програм, проведенні інтерв'ю з політиками і публікації статей, пов'язаних з виборчою кампанією. Ці вибори мають вирішальне значення для розвитку демократії в Україні. Одним із ключових факторів являється здатність зберегти єдність в Партії регіонів, яку перед відкритою боротьбою всередині партії рятують тільки майбутні вибори. З іншого боку, варто також задуматися, в якій мірі роздроблена досі українська опозиція може подолати свої взаємні розбіжності, можливо, шляхом створення спільних списків, що може мати особливо важливе значення після введення змішаної виборчої системи. Ця секція дозволить ознайомитися з аналітичною оцінкою польських, німецьких та українських політологів та намітити політичні сценарії з вищезазначених питань.


15:30 - перерва на каву


15:45 - Секція II: Економічна ситуація в Україні у 2012 році - досягнення і виклики

Модератор:

 • Марчін Свєнціцкі, депутат Сейму (Громадянська Платформа).

Експерти:

 • проф. Ігор Бураковський, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Київ;
 • Яцек Пєхота, Польсько-українська торгова палата, Варшава;
 • професор д-р. Клаус Мангольд, голова Комісії східної німецької економіки;

2012 рік був чудовим шансом, щоб відкрити Україну, і насамперед український ринок, для Європи, в тому числі шляхом проведення в країні Євро-2012. З іншого боку, макроекономічна ситуація була не надто сприятливою. Рік проведення виборів не сприяє економії, і тому державний бюджет обтяжують ще й такі ініціативи влади, як збільшення пенсій, низьковідсоткові іпотечні програми, і ще один етап виплат вкладникам Ощадбанку. Уповільнення темпів економічного зростання є неминучим, хоча загроза рецесії, здається далекою (очікується 3,6% зростання ВВП в 2012 році, в порівнянні з 5,2% у минулому році). Низький кредитний рейтинг України (B +, негативний прогноз згідно S&P на 3 липня цього року), та замороження співпраці з МВФ, що блокує доступ до джерела кредитування в іноземній валюті, звичайно ж не полегшить Україні обслуговування державного боргу. Незважаючи на свої попередні обіцянки, Президент Віктор Янукович не підтримує малого і середнього бізнесу, ключового сектору для розвитку будь-якої економіки, що розвивається. Більше того, здається, він прагне обмежити його значення на користь олігархічних структур. Ратифікація угоди про зону вільної торгівлі країн СНД, здається, не є достатнім засобом для вирішення проблем української економіки, особливо при одночасному призупиненні підписання нової угоди між ЄС і Україною. Уряд Миколи Азарова намагається переглянути умови газової угоди з Росією. Це ключове питання для влади, оскільки її популярність багато в чому залежить від можливості отримання дешевого газу, від якого узалежнена як українська економіка, так і приватні споживачі. Валютні резерви Нацбанку також не безмежні, і через можливе збільшення ціни на газ, за який Україна платить Росії в доларах, можуть ще зменшитись. Чи традиційно і цього року ми знову станемо свідками чергового акту газового конфлікту, з невід'ємним елементом в останні роки -- відключенням поставок газу з Росії в Україну? Експерти також розглянуть економічні відносини України з Польщею і Німеччиною та обговорять перспективи їх розвитку.


17:25 – перерва на каву


17:40 - Секція III: Чи Україна реформується?

Модератор:

 • Конрад Шуллер, Загальний франкфуртський часопис

Експерти:

 • Адам Еберхардт, осередок східних досліджень,
 • Олег Рибачук, колишній віце-прем'єр-міністр України, один з лідерів руху "Чесно";
 • Рікардо Гуччі, німецька група радників в Україні

Державне управління в Україні, безсумнівно, залишається одним з ключових питань, що заважають нормальному розвитку громадянського суспільства, яке має реальний вплив на владу і власний добробут, в тому числі шляхом утримання розгалуджених державних структур, повноваження яких взаємно переплетені. Додатковою перешкодою є недостатня кваліфікація, в тому числі й моральні якості, посадових осіб. Важливим, проте, на жаль, негативним сигналом, який свідчить про відсутність здібностей до проведення ефективних реформ, стала історія реформи жкг, в результаті якої лише підвищилися комунальні платежі. Учасники дискусії зосередяться на чотирьох ключових питаннях - на державній службі, змінах у функціонуванні органів місцевого самоврядування, паралізованих надмірною централізацією, питаннях, пов'язаних з перегулюванням, та питаннях, пов'язаних з житлом.


19:10 – вечеряДень 2,
7 грудня 2012, п'ятниця


9.00 - Секція IV: Зовнішня політика України в 2012 році.

Модератор:

 • Кшиштоф Бобіньський, Фундація „Унія&Польща”

Експерти:

 • Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ України;
 • проф. Володимир Зарицький, виконавчий директор - Центр відносин Українa-СШA;
 • Вернер Шульц (Die Gruenen);
 • Ян Пєкло, виконавчий директор ПАУСІ / Влодімєж Тімошевіч, екс-прем’єр-міністр РП і екс-міністр закордонних справ РП / Адам Ротфельд , екс-мінстр закордонних справ РП

Україна визначила три основні принципи своєї зовнішньої політики - прагматизм, економічність та утримання від участі у військово-політичних союзах. Це виразно вказує на бажання намагатися зберегти баланс між «Сходом» і «Заходом», тобто отримувати бонуси, підтримуючи хороші відносини з Європейським Союзом і Сполученими Штатами, з одночасними спробами виконання дружніх жестів у бік Росії, зокрема, з метою задоволення очікувань російськомовних виборців, що у переважній більшості підтримують правлячий табір. Чи ці дії були успішними? Важливою для міжнародних відносин України залишається справа арешту і суду над колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, яка набула широкого розголосу на Заході, значно зіпсувавши імідж нинішньої влади на чолі з Віктором Януковичем. Чи в даному випадку Президент не "перестарався" і бажання "балансувати на грані" не призвело до зворотного від передбачуваного ефекту? Чим правителі готові пожертвувати в ім'я політичної вендети проти попередників? Ключовим питанням є також: до кого ближче сьогодні Україна - до Сходу чи Заходу?

На додаток до обговорення вищезазначених тем учасники дискусії зосередяться також на ставленні української влади до Східного партнерства і позиції України щодо Придністров'я.


10:40 – перерва на каву


11.00 - Секція V: Україна в сучасному світі

Модератор:

 • Марія Пшеломєц, TVP - Студія Схід

Учасники:

 • Леонід Кучма, Президент України; Олександр Кваснєвський, Президент Республіки Польща

В цій секції підбиватимуться підсумки. Заплановано участь колишнього Президента України Леоніда Кучми та Олександра Кваснєвського, колишнього Президента Республіки Польща, які представлять своє бачення позиції України в сучасному світі та перспективи її розвитку в найближчому майбутньому.


12.40 - Закінчення конференції


Робочі мови конференції: польська, німецька, українська

 

Past Highlight Events

RT XVII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XVII: Ukraine & Religious Freedom, held in Washington, DC on Oct. 27, 2016
 
UA HES SE: UA 25th B-Day
Highlights from UA HES Special Event: 'Commemorating the 25th Anniversary of the Modern Ukrainian State', held at the NY Princeton Club on Sept. 17, 2016
 
US-UA WG YS IV Highlights
Highlights from US-UA WG Yearly Summit IV: Providing Ukraine with an Annual Report Card, held at the University Club in Washington, DC on June 16, 2016
 
US-UA SD VII Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue VII held on February 25, 2016 in Washington DC
 
UA HES SE: WW2 Legacy
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: 'Contested Ground': The Legacy of WW2 in Eastern Europe, held in Edmonton on October 23-24, 2015
 
Holodomor SE Highlights
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: Taking Measure of the Holodomor, held at the Princeton Club of NY on November 5-6, 2013
 
US-UA SD III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue III held on May 19, 2012 in Chicago, IL

 • Former UA Foreign Minister Volodymyr Ohryzko's keynote
 
UEAF Forum VI Highlights
Highlights from UEAF Forum VI, held in Ottawa, Canada on March 7-8, 2012
 
RT XII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XII: PL-UA & TR-UA, held in Washington, DC on Oct 19–20, 2011
 
US-UA ED III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Energy Dialogue III, held in Washington DC
on April 15-16, 2008
 
© 2020 CUSUR—Center for US Ukrainian Relations