Projects

2020 CUSUR CALENDAR
 
Upcoming Events 2020
US-UA Security Dialogue XI
Washington, DC
March 5, 2020 
 
US-UA BNS (Forum XII)
New York City
April 30, 2020
 
US-UA WG Yearly Summit VIII
New York City [Webcasting]
June 17-18, 2020

US-UA Energy Dialogue SE
Washington DC [Webcasting]
June 29, 2020 
 
UA HES Special Event:
Ukrainians in 1945/75th 
Year Retrospective 
Ukrainian Institute of America
September 26, 2020 
 
UA QUEST RT XXI
Washington, DC [Webcasting]
October 21-22, 2020 
 
UA HES VII:
PL-LT-UA Relations
Chicago, IL 
November 14, 2020 
 
 

 

Read more...
 
CUSUR 2016 - Project I
US-UA “Working Group” Initiative

The US-Ukraine “Working Group” Initiative was launched in 2007 in order to secure an array of experts in "areas of interest” for CUSUR and its various forums/proceedings; at the same time, it was hoped that the ‘experts’ might agree to write a series of ‘occasional papers’ to identify “major issues” impacting on US-Ukrainian relations.
Read more...
 
CUSUR 2017 - Project II
Publication Efforts

Recognizing the urgent need to set up proper channels for the maximum circulation of the information/analysis CUSUR possessed or had at its disposal, the Center long focused on having ‘a publication presence’ of some form or another.
Read more...
 
CUSUR 2019 - Project III
DC Occasional Briefings Series

CUSUR did not turn its attention to having a DC presence until summer 2012. Borrowing space when the need arose (particularly for various forum steering committees meetings) from the American Foreign Policy Council, its longest abiding partner, seemed to suffice; an Acela ride from the Center’s NY office did the rest. If there was a concern, it was to open an office in Kyiv.
Read more...
 
Postup: Democrats Promise Much

Source: Поступ

Ukraine's Quest For Mature Nation Statehood - Roundtable V
Ukraine's Transition to a Stable Democratic Polity

Демократи багато обіцяють

Юрій Тишкун

Наміри щодо євроатлантичної інтеґрації України можна реалізувати лише за умови прозорих і демократичних виборів 2004 року. Про це заявив колишній посол Сполучених Штатів при ООН Річард Голбрук, якого вважають найбільш імовірним кандидатом на посаду державного секретаря США у разі перемоги на президентських виборах кандидата від Демократичної партії Джона Керрі. Про це Голбрук заявив на V щорічній українсько-американській конференції "Україна на шляху до зрілої національної державності", що триває в Америці.

Як наголосив пан Голбрук, президентські вибори-2004 в Україні є другою за значимістю світовою політичною подією після цьогорічних президентських виборів у США. І саме їх проведення в демократичний спосіб дозволяє нашій державі вирішувати питання майбутнього напрямку розвитку.

Пан Голбрук зазначив, що саме демократичні вибори можуть створити ситуацію, за якої за кілька років Україна стане членом Північноатлантичного альянсу, незважаючи навіть на спротив Росії та інших країн.

Своєю чергою сенатор-республіканець Джон Маккейн, який був на конференції, закликав світове товариство сприяти вступу України до НАТО та ЄС у разі чесних і прозорих виборів. Він також припустив: якщо наші вибори будуть нечесними, то наші відносини із Заходом дуже постраждають.

Аби посприяти проведенню демократичних виборів в Україні, сенатор запропонував, щоб у разі повторення на президентських виборах порушень виборчого законодавства, які було зафіксовано під час виборів міського голови Мукачевого, на це гостро відреагував Вашинґтон. Водночас Маккейн визнав, що "США не можуть диктувати, як повинні проводитися вибори в тій чи іншій країні. Ми можемо лише закликати, сподіватися й указувати на наслідки, але ми не можемо диктувати",—зазначив він.

Водночас сенатор сказав, що в нинішніх умовах Америка не може надати Україні достатньої підтримки для того, щоб українці самі могли вільно вибирати президента без тиску влади. Таку ситуацію він пояснив тим, що багато вашинґтонських політиків забуло про надзвичайну важливість України як для реґіону її розташування, так і для США і світу загалом. Цю тезу сенатор повторив двічі, чим викликав оплески присутніх на конференції,—зауважило радіо "Голос Америки".

Наступною темою, яку учасники конференції розглядали в тісному зв'язку з президентськими виборами, була тема свободи слова в Україні. Щодо цього конгресмен-республіканець Крiс Смiт зауважив, що є тісний зв'язок між обранням президента та свободою слова в Україні. На його думку, це можна пояснити тим, що в теперішній передвиборній ситуації є лише один чіткій вибір: між чинним прем'єр-міністром Віктором Януковичем та лідером блоку "Наша Україна" Віктором Ющенком, і, схоже, цей вибір лякає людей, які сьогодні є при владі. Саме тому "складається враження, що правлячий режим вирішив у безпрецедентних масштабах втрутитися в процес висвітлення виборів, ймовірно, зі сподіванням, що таке втручання забезпечить йому перемогу на виборах",—додав він.

Наприкінці американські учасники конференції наголосили, що США не підтримують жодного кандидата, оскільки вважають це внутрішньою справою України. Проте вони вважають потрібним проведення чесних та прозорих виборів в Україні.

У коментарі "Поступу" політолог Олександр Дергачов зазначив, що євроатлантична інтеґрація України дуже залежить від якості та конкретного результату виборів, але навіть перемога демократичних і прозахідно орієнтованих сил недостатня для того, щоб вступити до НАТО. Це усуне лише одну з перешкод на шляху до НАТО, викликану неготовністю альянсу прийняти державу, в якій є брак демократії, де нема прозорості в політиці та довіри до правлячої еліти і де еліта є непередбачуваною та діє за допомогою тіньових засобів.

Наступною перешкодою для вступу до НАТО є з'ясування перспектив інтеґрації до Євросоюзу, не визначивши яких, Україні нема чому поспішати до НАТО. Адже черговість вступу спочатку до ЄС, а потім уже до НАТО диктує розвиток України та геополітична ситуація.

Після цього Україна має здійснити внутрішні перетворення та переконати частину еліти та більшість населення в доцільності вступу. Важливо також розв'язати проблеми з Росією, яка, формально не маючи нічого проти нашого вступу до НАТО, реально цьому перешкоджає.

Якщо ж розглядати заяву пана Голдбрука як таку, то це лише одна з кількох десятків заяв американських чільників, зокрема найвищого офіційного рівня, щодо ситуації в Україні перед виборами. Ця заява є відображенням спільної позиції західного співтовариства—справді серйозна співпраця та інтеґрація можлива лише з демократичною Україною.

 

Past Highlight Events

RT XVII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XVII: Ukraine & Religious Freedom, held in Washington, DC on Oct. 27, 2016
 
UA HES SE: UA 25th B-Day
Highlights from UA HES Special Event: 'Commemorating the 25th Anniversary of the Modern Ukrainian State', held at the NY Princeton Club on Sept. 17, 2016
 
US-UA WG YS IV Highlights
Highlights from US-UA WG Yearly Summit IV: Providing Ukraine with an Annual Report Card, held at the University Club in Washington, DC on June 16, 2016
 
US-UA SD VII Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue VII held on February 25, 2016 in Washington DC
 
UA HES SE: WW2 Legacy
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: 'Contested Ground': The Legacy of WW2 in Eastern Europe, held in Edmonton on October 23-24, 2015
 
Holodomor SE Highlights
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: Taking Measure of the Holodomor, held at the Princeton Club of NY on November 5-6, 2013
 
US-UA SD III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue III held on May 19, 2012 in Chicago, IL

  • Former UA Foreign Minister Volodymyr Ohryzko's keynote
 
UEAF Forum VI Highlights
Highlights from UEAF Forum VI, held in Ottawa, Canada on March 7-8, 2012
 
RT XII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XII: PL-UA & TR-UA, held in Washington, DC on Oct 19–20, 2011
 
US-UA ED III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Energy Dialogue III, held in Washington DC
on April 15-16, 2008
 
© 2020 CUSUR—Center for US Ukrainian Relations