Projects

2021 CALENDAR

 

 
2021 CUSUR CALENDAR


 
Upcoming Events 2021
US-UA Security Dialogue XII
Washington, DC [Webcasting]
March 3-4 5, 2021 
 
US-UA BNS (Forum XI)
New York City [ [Webcasting]
April 15, 2021
 
US-UA WG Yearly Summit IX
Washington DC [Webcasting]
June 16-17, 2021

US-UA Energy Dialogue SE
Kyiv [Webcasting] 
August 30, 2021 
 
UA HES Special Event:
Ukraine at 30
Year Retrospective 
Ukrainian Institute of America
September 18, 2021 

UA QUEST RT XXII
Washington, DC
University Club 
October 21, 2021 
 


Read more...
 
CUSUR 2016 - Project I
US-UA “Working Group” Initiative

The US-Ukraine “Working Group” Initiative was launched in 2007 in order to secure an array of experts in "areas of interest” for CUSUR and its various forums/proceedings; at the same time, it was hoped that the ‘experts’ might agree to write a series of ‘occasional papers’ to identify “major issues” impacting on US-Ukrainian relations.
Read more...
 
CUSUR 2017 - Project II
Publication Efforts

Recognizing the urgent need to set up proper channels for the maximum circulation of the information/analysis CUSUR possessed or had at its disposal, the Center long focused on having ‘a publication presence’ of some form or another.
Read more...
 
Ukrainian Embassy in the United States Reports

Повідомлення Посольства України в США

Щодо проведення форуму „Третій українсько-американський енергетичний діалог” (м.Вашингтон)

15 квітня розпочав свою роботу форум „Третій українсько-американський енергетичний діалог” (м.Вашингтон), під час якого міжнародні експерти та урядовці України й США планують обговорити питання розвитку двостороннього енергетичного співробітництва та співпраці у сфері енергетичної безпеки.

На відкритті заходу виступив Заступник міністра палива та енергетики України Володимир Макуха, який визначив основні пріоритети Уряду в енергетичній сфері та детально зупинився на політиці залучення іноземних інвесторів за такими напрямками, як видобуток вуглеводнів на шельфі та суходолі, приватизація об’єктів української електроенергетики, а також ядерна енергетика. Заступник міністра ознайомив присутніх з актуальними завданнями української енергетичної політики в таких країнах, як РФ, Туркменістан, Азербайджан та Казахстан. В.Макуха також поінформував присутніх щодо проведення у травні ц.р. в Україні Саміту з енергетичної безпеки (його політичної та комерційної складових) та підкреслив важливість присутності на ньому американської сторони як стратегічного партнера України.

Із здобутками двостороннього енергетичного співробітництва та перспективами розвитку українсько-американського енергетичного партнерства присутніх на форумі ознайомив Посол України в США Олег Шамшур. Він охарактеризував політичне підґрунтя, яке дозволяє оптимістично оцінювати перспективи двостороннього співробітництва, зокрема щодо проведення консультацій у сфері регіональної та глобальної енергетичної безпеки, спільного видобутку нафти й газу на території України, реалізації проектів у ядерній енергетиці тощо. Посол повідомив про існування ефективного політичного інструментарію (Спільна заява Президентів України та США 2005 року, схвалена двома президентами два тижні тому Дорожня карта пріоритетів українсько-американського співробітництва та Спеціальна двостороння робоча група з питань енергетики), який дозволяє й надалі успішно розвивати різноманітні аспекти енергетичного співробітництва між Україною та США .

Під час форуму відбувся також виступ відомого сенатора Р.Лугара, в якому він висловився на підтримку українсько-американського співробітництва в сфері енергетики, а також закликав до започаткування ширшого трансатлантичного діалогу з питань енергетичної безпеки.

На його думку, поточна енергетична стратегії Європи не спроможна вибудувати якісно новий характер стосунків з РФ як країною, що останнім часом значною мірою посилила контроль за європейською системою газопостачання. Адже створення ефективної системи співробітництва з російською стороною вимагає від країн ЄС більшої єдності та координованості дій у питаннях реалізації енергетичної політики.

Він зазначає, що „впродовж десятиріч Росія залишатиметься основним постачальником енергоносіїв для Європи, що жодною мірою не має призвести до конфліктного характеру стосунків. Так само європейські країни не повинні бути у заздалегідь програшній переговорній позиції через свою енергозалежність. Саме зараз країни НАТО та ЄС мають суттєві можливості для розвитку більш конструктивних відносин з РФ у сфері енергетики”.

Д.Лугар при цьому відзначає, що відсутність колективної стратегії з питань енергетичної безпеки позначається не лише на питаннях власне енергетики, але й трансатлантичного співробітництва в сфері економіки та безпеки. Прикладом цього, на його думку, є нещодавній саміт НАТО в Бухаресті, під час якого Україні та Грузії не було надано можливості приєднатися до ПДЧ. Сенатор зазначає, що при цьому багато з членів НАТО значною мірою залежать від російських енергоносіїв та добре обізнані щодо практики РФ здійснювати тиск на сусідні країни через цей фактор.

На його думку, у той час як ряд країн-членів НАТО та ЄС дотримуються узгодженої енергетичної стратегії, окремі європейські країни укладають сепаратні угоди з РФ та руйнують єдину європейську енергетичну політику. При цьому їхня підтримка таких проектів, як Південний та Північний потік робить, зокрема Україну, вкрай вразливою до скорочення транзиту енергоносіїв та полегшує розділ Європи в контексті питань зовнішньої політики.

Саме тому, на думку сенатора Д.Лугара, „…для трансатлантичної спільноти настав час утворити прийнятну стратегію енергетичної безпеки, яка б передбачала диверсифікацію енергопостачання Європи, створювала колективний механізм співробітництва з РФ та унеможливлювала використання енергетики у якості інструменту примусу”.

Щодо виступу заступника помічника Держсекретаря США М.Брайзи під час форуму „Третій українсько-американський енергетичний діалог” (м.Вашингтон)

16 квітня під час форуму „Третій українсько-американський енергетичний діалог” (м.Вашингтон) відбувся виступ заступника помічника Державного секретаря США Метью Брайза, в якому він висловився щодо стану та перспектив енергетичної безпеки в євразійському регіоні та окремих аспектів євроатлантичної безпекової політики.

Зокрема, він зазначив, що американська сторона прийняла стратегічне рішення щодо підтримки членства України та Грузії в НАТО і, незважаючи на будь-які перешкоди, докладатиме зусиль для досягнення цієї зовнішньополітичної мети. При цьому він відзначив, що Сполучені Штати наразі розглядають можливість розширення функцій альянсу в контексті реагування на загрози енергетичної безпеки його членів.

М.Брайза рішуче засудив випадки використання енергетичних ресурсів або енергетичної інфраструктури для здійснення тиску на окремі країни, які реалізовують самостійну зовнішню політику. В цьому контексті, на його думку. досить показовим є випадок України, якій вже декілька разів відключали газопостачання.

Він також вважає, що неприпустимими є й інші непрямі форми тиску на позиції країн щодо прийняття ними рішення стосовно власної енергетичної безпеки. Так, за словами М.Брайза, є безпідставними висловлювання окремих російських експертів щодо цілковитої безперспективності таких міжнародних проектів як „Набукко” та „Білий потік”. Американська сторона і надалі підтримуватиме концепцію диверсифікації джерел та шляхів енергопостачання Європи, в т.ч. через будівництво газопроводу „Набукко” із залучення сировинного потенціалу Центральної Азії, а в перспективі й Іраку. При цьому М.Брайза вважає, що детального вивчення потребує проект „Білий потік”, який також у перспективі може сприяти вирішенню проблеми диверсифікації енергопостачання європейських країн і, зокрема, України.

Помічник заступника держсекретаря також критично висловився щодо спроб створення монополії на видобуток і постачання енергоресурсів РФ до Європи. На його думку, російській стороні в перспективі може не вистачити технологій та інвестицій у відповідну інфраструктуру для забезпечення не лише внутрішнього попиту, але й виконання зовнішньоекономічних контрактів на постачання природного газу. В цьому контексті, за його словами, особливої важливості набуває українська газотранспортна система, безперебійне функціонування якої є критичним для забезпечення природним газом європейських споживачів та демонополізації маршрутів його постачання до Європи.

 

Past Highlight Events

RT XVII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XVII: Ukraine & Religious Freedom, held in Washington, DC on Oct. 27, 2016
 
UA HES SE: UA 25th B-Day
Highlights from UA HES Special Event: 'Commemorating the 25th Anniversary of the Modern Ukrainian State', held at the NY Princeton Club on Sept. 17, 2016
 
US-UA WG YS IV Highlights
Highlights from US-UA WG Yearly Summit IV: Providing Ukraine with an Annual Report Card, held at the University Club in Washington, DC on June 16, 2016
 
US-UA SD VII Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue VII held on February 25, 2016 in Washington DC
 
UA HES SE: WW2 Legacy
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: 'Contested Ground': The Legacy of WW2 in Eastern Europe, held in Edmonton on October 23-24, 2015
 
Holodomor SE Highlights
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: Taking Measure of the Holodomor, held at the Princeton Club of NY on November 5-6, 2013
 
US-UA SD III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue III held on May 19, 2012 in Chicago, IL

  • Former UA Foreign Minister Volodymyr Ohryzko's keynote
 
UEAF Forum VI Highlights
Highlights from UEAF Forum VI, held in Ottawa, Canada on March 7-8, 2012
 
RT XII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XII: PL-UA & TR-UA, held in Washington, DC on Oct 19–20, 2011
 
US-UA ED III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Energy Dialogue III, held in Washington DC
on April 15-16, 2008
 
© 2021 CUSUR—Center for US Ukrainian Relations