Projects

2021 CALENDAR

 

 
2021 CUSUR CALENDAR


 
Upcoming Events 2021
US-UA Security Dialogue XII
Washington, DC [Webcasting]
March 3-4 5, 2021 
 
US-UA BNS (Forum XI)
New York City [ [Webcasting]
April 15, 2021
 
US-UA WG Yearly Summit IX
Washington DC [Webcasting]
June 16-17, 2021

US-UA Energy Dialogue SE
Kyiv [Webcasting] 
August 30, 2021 
 
UA HES Special Event:
Ukraine at 30
Year Retrospective 
Ukrainian Institute of America
September 18, 2021 

UA QUEST RT XXII
Washington, DC
University Club 
October 21, 2021 
 


Read more...
 
CUSUR 2016 - Project I
US-UA “Working Group” Initiative

The US-Ukraine “Working Group” Initiative was launched in 2007 in order to secure an array of experts in "areas of interest” for CUSUR and its various forums/proceedings; at the same time, it was hoped that the ‘experts’ might agree to write a series of ‘occasional papers’ to identify “major issues” impacting on US-Ukrainian relations.
Read more...
 
CUSUR 2017 - Project II
Publication Efforts

Recognizing the urgent need to set up proper channels for the maximum circulation of the information/analysis CUSUR possessed or had at its disposal, the Center long focused on having ‘a publication presence’ of some form or another.
Read more...
 
UKRINFORM reports on Energy Dialog III (in Ukrainian)

Повідомлення УКРІНФОРМУ
(розміщення тільки із зазначенням джерела)

УКРІНФОРМ: новини 2008.04.16 06:33:00,
Міжнародне життя 2008.04.16 06:33:00

© 2004 Ukrinform, Всі права застережені.
Використання матеріалів тільки з дозволу Укрінформу.
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

У ВАШИНГТОНІ УЧАСНИКИ "ТРЕТЬОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО ДІАЛОГУ УКРАЇНА-США" ОБГОВОРЮЮТЬ ПИТАННЯ ЕНЕРГОБЕЗПЕКИ ТА ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ ПРОБЛЕМ В ЕНЕРГЕТИЧНІЙ СФЕРІ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

ВАШИНГТОН, 16 квітня. (Наталія Буквич - УКРІНФОРМ). Загрози для енергетичної безпеки України та держав Європейського Союзу, шляхи подолання проблем в енергетичній сфері обговорюють в американській столиці учасники дводенної конференції "Третій енергетичний діалог Україна-США". У форумі, де розглядаються питання ефективної політики та економічних пріоритетах у цьому напрямі, беруть участь представники американського Конгресу, урядових установ, бізнес-структур та крупних енергетичних компаній. Українську делегацію на конференції очолює заступник міністра палива та енергетики України Володимир Макуха, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

Із здобутками двостороннього енергетичного співробітництва та перспективами розвитку українсько-американського енергетичного партнерства присутніх на форумі ознайомив посол України в США Олег Шамшур. Він охарактеризував політичне підгрунтя, яке дозволяє оптимістично оцінювати перспективи двостороннього співробітництва, зокрема щодо проведення консультацій у сфері регіональної та глобальної енергетичної безпеки, спільного видобутку нафти й газу на території України, реалізації проектів у ядерній енергетиці.

Одним із головних підходів, що об'єднує США та Україну в енергетичній сфері, він назвав "визнання неможливості використання енергетики в якості фактора впливу на зовнішню політику інших держав".

На думку посла, для співробітництва двох держав у цьому напрямі існує досить ефективний політичний інструментарій. Зокрема - Спільна заява президентів України та США 2005 року, схвалена ними два тижні тому Дорожня карта пріоритетів українсько-американського співробітництва та Спеціальна двостороння робоча група з питань енергетики.

Основні пріоритети уряду в енергетичній сфері окреслив у своєму виступі заступник міністра палива та енергетики України Володимир Макуха. Він детально зупинився на політиці залучення іноземних інвестицій за напрямами - видобуток вуглеводнів на шельфі та суходолі, приватизація об'єктів української електроенергетики, а також ядерна енергетика .

Заступник міністра розповів про актуальні завдання української енергетичної політики в РФ, Туркменистані, Азербайджані та Казахстані. Володимир Макуха поінформував присутніх щодо проведення у травні в Україні Саміту з енергетичної безпеки (його політичної та комерційної складових) та підкреслив важливість присутності на ньому американської сторони як стратегічного партнера України.ВАШИНГТОН, 16 квітня. (Наталія Буквич - Укрінформ). Україна є головним транспортним коридором постачання газу та нафти з Росії та Центральної Азії, тому вона може й повинна відігравати більш важливу роль у досягненні Європою належного рівня енергетичної безпеки. Таке переконання висловив старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень Кейт Сміт, виступаючи на конференції "Третій енергетичний діалог Україна-США", що проходить цими днями у Вашингтоні.

На думку експерта, вдосконалення прозорості економічної діяльності та законодавчих норм, встановлення тарифів, які б адекватно компенсували реальні витрати виробників, а також диверсифікація джерел енергоносіїв посилять економічні та політичні зв'язки між Україною і Європою. "Якщо Україна зробить відкритим свій енергетичний сектор шляхом використання ринкових цін та зменшення перешкод для надходження іноземних інвестицій, це дасть змогу державі здійснювати більш суттєвий вплив на прийняття рішень у сфері енергетичної політики та може, навіть, змусити Росію провести додаткові реформи у енергетичному секторі її економіки", зазначив Кейт Сміт.

У цьому контексті експерт рекомендує урядові України якомога швидше запустити в роботу програму, яка б змусила ціну на енергію формуватися за ринковими законами, а у випадку встановлені тарифів на газ та електроенергію - виходити із фактичних витрат на її виробництво. Він пропонує підготувати план поступового підвищення цін на електроенергію, супроводжуючи такі заходи програмами, що б змогли пом'якшити негативний вплив на добробут населення. "Лише за умови існування адекватної цінової політики українські виробники енергії, її постачальники та споживачі почнуть приймати рішення, результатом яких стане ефективне використання та виробництво енергії в Україні", переконаний Кейт Сміт.

Серед необхідних засобів фахівець називає відновлення приватизації в енергетичному секторі та адаптацію стандартів енергоефективності до тих, що існують у ЄС.

На думку експерта, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз повинні надавати Україні технічну допомогу задля досягнення міжнародних стандартів функціонування енергоринку. Західні агенції з питань розвитку мають підтримувати програми щодо проведення оцінки енергетичної галузі за різними показниками. "Присутність іноземних фахівців стимулюватиме процес імплементації найкращих традицій ведення бізнесу щодо імпорту енергоносіїв, їх внутрішнього виробництва, переробки та продажу", вважає фахівець.ОДНА ІЗ ПРИЧИН ВІДМОВИ УКРАЇНІ ТА ГРУЗІЇ У ПРИЄДНАННІ ДО ПДЧ ПІД ЧАС САМІТУ НАТО У БУХАРЕСТІ - ЕНЕРГЕТИЧНА ЗАЛЕЖНІСТЬ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН ВІД РОСІЙСЬКИХ ЕНЕРГОНОСІЇВ - СЕНАТОР РІЧАРД ЛУГАР.

ВАШИНГТОН, 16 квітня. (Наталія Буквич - УКРІНФОРМ). Одна із причин відмови Україні та Грузії у приєднанні до ПДЧ під час саміту НАТО у Бухаресті - енергетична залежність європейських країн від російських енергоносіїв. Таке переконання висловив член Комітету з міжнародних відносин верхньої палати Конгресу США сенатор Річард Лугар. Він виступив на конференції "Третій енергетичний діалог Україна-США", що проходить цими дням у Вашингтоні, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу у США.

"Дехто з європейських лідерів вважає, що енергетика - питання економічне, яке має регулюватися законами ринку і не потребує втручання урядів. На жаль, не усі постачальники енергоносіїв дотримуються цих правил. Важко зрозуміти, де закінчується російський уряд і починається "Газпром", наголосив сенатор. Він нагадав, що протягом кількох останніх років "Газпром" припиняв поставки газу 6-ти різним країнам. На його думку, таким чином керівництво Російської Федерації намагається диктувати власну політичну волю іншим гравцям на міжнародній арені. Сенатор Лугар відзначає, ні ЄС, ні НАТО не підтримали у складній ситуації країни-члени організацій.

"За таких обставин не дивно, що питання приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО на Бухарестському саміті було ускладнене проблемами енергетичної безпеки", підкреслив американський законодавець.

Виходом із ситуації, що склалася в сфері європейської енергетичної безпеки, Річард Лугар бачить у необхідності започаткування широкого трансатлантичного діалогу з питань енергетичної безпеки та формування єдиної енергетичної стратегії країнами НАТО та ЄС. Сенатор підкреслив, що окремі держави Європи продовжують укладати сепаратні угоди з РФ та підривають єдину європейську енергетичну політику. При цьому їхня підтримка таких проектів, як Південний та Північний потік, "поглиблює залежність Європи від "Газпрому", робить такі держави як Україна вкрай вразливими до скорочення транзиту енергоносіїв та полегшує розділ Європи в контексті питань зовнішньої політики", переконаний сенатор.

Річард Лугар зазначає, що у найближчому майбутньому Росія у будь-якому разі залишатиметься основним постачальником енергоносіїв для Європи. Однак цей факт не повинен ставити жодну зі сторін у заздалегідь "програшну переговорну позицію". Саме зараз країни НАТО та ЄС мають суттєві можливості для розвитку більш конструктивних відносин з РФ у сфері енергетики, вважає американський сенатор. Однак для цього трансатлантична спільнота має виробити "прийнятну стратегію енергетичної безпеки, яка б передбачала диверсифікацію енергопостачання Європи, створювала колективний механізм співробітництва з РФ та унеможливлювала використання енергетики у якості інструменту примусу", підсумував Річард Лугар.

 

Past Highlight Events

RT XVII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XVII: Ukraine & Religious Freedom, held in Washington, DC on Oct. 27, 2016
 
UA HES SE: UA 25th B-Day
Highlights from UA HES Special Event: 'Commemorating the 25th Anniversary of the Modern Ukrainian State', held at the NY Princeton Club on Sept. 17, 2016
 
US-UA WG YS IV Highlights
Highlights from US-UA WG Yearly Summit IV: Providing Ukraine with an Annual Report Card, held at the University Club in Washington, DC on June 16, 2016
 
US-UA SD VII Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue VII held on February 25, 2016 in Washington DC
 
UA HES SE: WW2 Legacy
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: 'Contested Ground': The Legacy of WW2 in Eastern Europe, held in Edmonton on October 23-24, 2015
 
Holodomor SE Highlights
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: Taking Measure of the Holodomor, held at the Princeton Club of NY on November 5-6, 2013
 
US-UA SD III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue III held on May 19, 2012 in Chicago, IL

  • Former UA Foreign Minister Volodymyr Ohryzko's keynote
 
UEAF Forum VI Highlights
Highlights from UEAF Forum VI, held in Ottawa, Canada on March 7-8, 2012
 
RT XII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XII: PL-UA & TR-UA, held in Washington, DC on Oct 19–20, 2011
 
US-UA ED III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Energy Dialogue III, held in Washington DC
on April 15-16, 2008
 
© 2021 CUSUR—Center for US Ukrainian Relations