Projects

2020 CUSUR CALENDAR
 
Upcoming Events 2020
US-UA Security Dialogue XI
Washington, DC
March 5, 2020 
 
US-UA BNS (Forum XII)
New York City
April 30, 2020
 
US-UA WG Yearly Summit VIII
New York City [Webcasting]
June 17-18, 2020

US-UA Energy Dialogue SE
Washington DC [Webcasting]
June 29, 2020 
 
UA HES Special Event:
Ukrainians in 1945/75th 
Year Retrospective 
Ukrainian Institute of America
September 26, 2020 
 
UA QUEST RT XXI
Washington, DC
October 22, 2020
 
UA HES VII:
PL-LT-UA Relations
Chicago, IL 
November 14, 2020 
 
 

 

Read more...
 
CUSUR 2016 - Project I
US-UA “Working Group” Initiative

The US-Ukraine “Working Group” Initiative was launched in 2007 in order to secure an array of experts in "areas of interest” for CUSUR and its various forums/proceedings; at the same time, it was hoped that the ‘experts’ might agree to write a series of ‘occasional papers’ to identify “major issues” impacting on US-Ukrainian relations.
Read more...
 
CUSUR 2017 - Project II
Publication Efforts

Recognizing the urgent need to set up proper channels for the maximum circulation of the information/analysis CUSUR possessed or had at its disposal, the Center long focused on having ‘a publication presence’ of some form or another.
Read more...
 
CUSUR 2019 - Project III
DC Occasional Briefings Series

CUSUR did not turn its attention to having a DC presence until summer 2012. Borrowing space when the need arose (particularly for various forum steering committees meetings) from the American Foreign Policy Council, its longest abiding partner, seemed to suffice; an Acela ride from the Center’s NY office did the rest. If there was a concern, it was to open an office in Kyiv.
Read more...
 
Visegrad Perspective on the UA NATO Accession Process (Ukr)

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО ЗРІЛОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ КРУГЛИЙ СТІЛ VII
УКРАЇНА ТА ЧЛЕНСТВО В НАТО

Жовтень 17–18, 2006
Вашингтон, округ Колумбія

Промова Посла Словаччини в США Ростислава Качера

Протягом десяти років я займався підготовкою Словаччини до НАТО. Це було проблематично і складно. Перед нами стояли тривалі дискусії. НАТО – це не 10 заповідей, даних раз і назавжди, це жива структура, концепція еволюції, по суті, одна з найуспішніших у 21 столітті в Європі. Членство України в НАТО це успіх, на мій погляд, це концепція добра для України, тому що, по суті, вона зберігає державництво. Але бути чи не бути в НАТО – відповідь на це питання має дати сама Україна.

В політичному житті прості речі досить часто найскладніші. Що я називаю простими речами – це стосунки, це дуже унікальні стосунки. Уявіть собі, 26 країн довіряють одна одній, співпрацюють одна з одною, ставлять перед собою однакову мету. Що їх може об’єднувати? А те, що вони поділяють спільні цінності. Знову ж таки, ці принципи дуже прості, але їх важко досягати. Демократія, вільні вибори, свобода слова, конкурентоспроможна економіка, здатність поділяти свою безпеку з іншими країнами тощо. Це ті принципи, за якими ми співпрацюємо. Якщо наші цінності близькі й українським громадянам і ваша держава побудована на принципах демократії, добрій економіці, здатності поділяти свою безпеку з друзями, тоді наша відповідь – „Так!” для України. Вибір має бути за вами. Ви маєте багато друзів, і не тільки в особі Словаччини, 26 країн також на вашому боці, а з любові ніхто не може зґвалтувати. Любов – це стосунки, і НАТО – це стосунки. Тут немає жодних зобов’язань. Ніхто з будь-яких країн НАТО не приїжджатиме до Києва і не казатиме: „Будь ласка, чи ви до нас приєднаєтеся, чи вступите?” Натомість вони казатимуть; „Якщо ви частина цієї політичної концепції, ми хочемо, щоб ви були з нами і готові вам допомогти”.

Коли я був у Росії і провадив консультації з цих питань, зустрічався з колегами в МЗС і Міноборони, чув від них погрози, мовляв, коли ми вступимо до НАТО, будемо у списку їхніх ворогів. Я був дуже здивований і моя відповідь на таку заяву була проста: „Можу вас запевнити, що коли ми вступимо до НАТО, ви не будете у нашому списку ворогів і у списку ворогів НАТО”.

Отож, хочу дати кілька практичних порад. Перша – будь-який геополітичний критерій не сприймайте як щось незмінне. „ Холодна війна” вже давно закінчилася і НАТО більше не є інструментом „холодної війни”, НАТО – не проти Росії. Друга – усі ті українці, які прогресивно думають, мають нести величезну відповідальність перед суспільством. Політика нині переживає дуже дивний етап. І це стосується не тільки України, це стосується на загал усієї Європи, політика якої стає все менш самостійним баченням, а все більше – віддзеркаленням громадської думки. Це не дуже добре, бо якщо ви запитаєте в людей їхню думку з приводу чогось, вони розкажуть вам про все те, що дізналися впродовж свого життя. Ви не можете очікувати від простих людей, що вони знатимуть щось про НАТО. І не тому що вони нерозумні, вони просто не мали змоги й нагоди про щось подібне читати, подорожувати, відвідувати конференції, щоб створити своє бачення. І якщо 80% людей в Україні думають, що Україна не повинна вступати до НАТО, то це не обов’язково буде слушне рішення. Саме еліта суспільства має бути відважною, рішучою і суворою, щоб подолати ці проблеми.

Третя моя порада. Скористатися процесом інтеграції до НАТО. В своєму поступі до Альянсу, ви досягаєте певних корисних речей, з яких не матимете нагоди користати, коли вже будете членом НАТО. Якомога більше політиків, членів парламенту надсилайте до всіх країн-членів НАТО, нехай вони беруть участь в обмінах, їздять до країн, які мають спеціальні програми, для таких, як Україна або майбутніх членів. Скористайтесь з усіх шансів, усіх можливостей. Цей процес навчання надзвичайно корисний.

І остання порада – будьте терпеливі. Адже це нелегка дорога, тому що іноді відчуваєте відсутність реагування від партнерів з НАТО, тому що ви змінюєте свою країну і стаєте зрілими. А процес зрілості – він як у підлітків – нелегкий, іноді досить невизначений і здається довгим. Тож трохи терпеливості і все буде у гаразд.

 

Past Highlight Events

RT XVII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XVII: Ukraine & Religious Freedom, held in Washington, DC on Oct. 27, 2016
 
UA HES SE: UA 25th B-Day
Highlights from UA HES Special Event: 'Commemorating the 25th Anniversary of the Modern Ukrainian State', held at the NY Princeton Club on Sept. 17, 2016
 
US-UA WG YS IV Highlights
Highlights from US-UA WG Yearly Summit IV: Providing Ukraine with an Annual Report Card, held at the University Club in Washington, DC on June 16, 2016
 
US-UA SD VII Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue VII held on February 25, 2016 in Washington DC
 
UA HES SE: WW2 Legacy
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: 'Contested Ground': The Legacy of WW2 in Eastern Europe, held in Edmonton on October 23-24, 2015
 
Holodomor SE Highlights
Highlights from the UA Historical Encounters Special Event: Taking Measure of the Holodomor, held at the Princeton Club of NY on November 5-6, 2013
 
US-UA SD III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Security Dialogue III held on May 19, 2012 in Chicago, IL

  • Former UA Foreign Minister Volodymyr Ohryzko's keynote
 
UEAF Forum VI Highlights
Highlights from UEAF Forum VI, held in Ottawa, Canada on March 7-8, 2012
 
RT XII Items of Note
Highlights from Ukraine's Quest for Mature Nation Statehood RT XII: PL-UA & TR-UA, held in Washington, DC on Oct 19–20, 2011
 
US-UA ED III Items of Note
Highlights from US-Ukraine Energy Dialogue III, held in Washington DC
on April 15-16, 2008
 
© 2020 CUSUR—Center for US Ukrainian Relations